ZA SZYBKO W OBSZARZE ZABUDOWANYM-STRACIŁ PRAWO JAZDY - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

ZA SZYBKO W OBSZARZE ZABUDOWANYM-STRACIŁ PRAWO JAZDY

Data publikacji 30.01.2020

Policjanci z białostockiej „drogówki” zatrzymali prawo jazdy 44-latkowi. Mężczyzna przekroczył dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o blisko 90 km/h. Miejsce kontroli drogowej wskazywane było przez internautów na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

We wtorek, tuż przed 19.00 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku, sprawdzali prędkość kierujących a ulicy Kopernika. To właśnie tam zatrzymali do kontroli drogowej 44-latka kierującego audi. Mężczyzna jechał z prędkością o 88 km/h większą niż dopuszczalna w obszarze zabudowanym. Miejsce kontroli wskazywane były przez internautów na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o więcej niż 50 km/h 44-latkowi zostało zatrzymane prawo jazdy. Kierowca został ukarany mandatem karnym, a na jego konto trafiło 10 punktów karnych.

Policjanci apelują o rozsądek na drodze i przypominają, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków w ruchu drogowym.