42-latek chciał przekupić policjantów - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

42-latek chciał przekupić policjantów

Data publikacji 04.02.2020

Policjanci z białostockiej "drogówki" zatrzymali do kontroli kierowcę hyundaia, który przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 36 km/h. Chwilę później, mężczyzna próbował wręczyć funkcjonariuszom łapówkę w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. 42-latek został zatrzymany. Podejrzany wczoraj usłyszał zarzut. Teraz za swoje postępowanie mężczyzna odpowie przed sądem.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku, w poniedziałek na ulicy Kopernika, zatrzymali do kontroli kierującego hyundaiem. Mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 36 km/h. Chwilę później, próbował wręczyć funkcjonariuszom łapówkę w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Funkcjonariusze natychmiast zatrzymali mężczyznę. Podejrzany wczoraj usłyszał zarzut. Teraz za swoje zachowanie 42-latek odpowie przed sądem.

Policja przypomina, że udzielenie korzyści majątkowej lub osobistej osobie pełniącej funkcję publiczną w związku z pełnieniem tej funkcji jest przestępstwem za które grozi kara pozbawienia wolności do lat 8.