Dzielnicowy o bezpieczeństwie seniorów - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowy o bezpieczeństwie seniorów

Data publikacji 06.02.2020

Dzielnicowy spotkał się z seniorami w klubie „Dzienny Dom Senior plus” w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Łapach. Spotkanie dotyczyło szeroko pojętego bezpieczeństwa osób starszych, przede wszystkim jak się zachować, aby nie paść ofiarą oszustów i nie stracić oszczędności całego życia.

 

Dzielnicowy z Komisariatu Policji w Łapach spotkał się z seniorami w klubie „Dzienny Dom Seniora  plus” w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej przy ul. Leśniowskiej w Łapach. Funkcjonariusze  przekazał uczestnikom spotkania informacje o  tym, jak ustrzec się przed oszustami działającymi metodą na „wnuczka”, „policjanta ” czy „inkasenta”. Apelował przy tym o rozwagę i nie uleganie emocjom, a także kierowanie się zasadą ograniczonego zaufania do nieznanych osób, które pukają do drzwi lub dzwonią opowiadając różnego rodzaju historie. Funkcjonariusze uczulali, że należy być podejrzliwym, także w sytuacji, gdy ktoś zasłaniając się pośpiechem ponagla do szybkiej wypłaty i przekazywania nieznajomym środków pieniężnych.

W trakcie spotkania poruszano również kwestie kradzieży kieszonkowych przypominając, że szczególną ostrożność należy zachować w miejscach tj. centra handlowe, bazary, środki komunikacji publicznej bowiem właśnie tam najczęściej dochodzi do kradzieży kieszonkowych. Mundurowi zwrócili również uwagę, na to gdzie szukać pomocy w przypadku zaistnienia kradzieży.