EUROPEJSKI DZIEŃ NUMERU ALARMOWEGO 112 - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

EUROPEJSKI DZIEŃ NUMERU ALARMOWEGO 112

Data publikacji 11.02.2020

Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku wspólnie z pracownikami Centrum Powiadamiania Ratunkowego spotkali w się z dziećmi w Przedszkolu Samorządowym nr 80 w Białymstoku w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Numeru Alarmowego 112.

Jak co roku mundurowi z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku aktywnie włączyli się w obchody „Europejskiego Dnia Numeru Alarmowego 112”. Mundurowi  wspólnie z pracownikami Centrum Powiadamiania Ratunkowego spotkali się z dziećmi w Przedszkolu Samorządowym nr 80 w Białymstoku. Podczas spotkania funkcjonariusze poruszyli temat, jak bezpiecznie poruszać się po drodze. Policjanci zwrócili również uwagę na rolę elementów odblaskowych, zaznaczając, że mają one ogromny wpływ na nasze bezpieczeństwo. Policjanci i przedstawiciele Centrum Powiadamiania Ratunkowego znaczną uwagę poświęli przypomnieniu numeru alarmowego 112, jak również  przeprowadzili wspólne ćwiczenia z dziećmi odnośnie podawania właściwych i najważniejszych informacji dla dyspozytora numeru alarmowego. Na koniec spotkania wszystkie dzieci dostały drobne upominki w postaci opasek odblaskowych .

Przypominamy-numer alarmowy 112 wybieramy, gdy zaistniała sytuacja stwarza zagrożenie dla życia, zdrowia ludzkiego lub mienia.

112 to numer alarmowy, bezpłatny i dostępny na terenie całej Unii Europejskiej zarówno dla telefonów stacjonarnych, jak i komórkowych.

  • Fotografia  kolorowa przedstawiająca policjantkę oraz pracownika z centrum Powiadamiania Ratunkowego które wyświetlają slajdy
  • Fotografia kolorowa przedstawiająca pracownika z Centrum Powiadamiania Ratunkowego która pokazuje na dziecku jak należy prawidłowo udzielać pomocy.
  • Policjantka rozdaje dzieciom opaski odblaskowe.