POZNAJEMY ZAWÓD POLICJANTA-spotkanie z przedszkolakami - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

POZNAJEMY ZAWÓD POLICJANTA-spotkanie z przedszkolakami

Data publikacji 13.02.2020

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku odwiedzili dzieci w Przedszkolu Samorządowym nr 39 w Białymstoku. Celem spotkania było przybliżenie zawodu policjanta oraz zapoznanie przedszkolaków z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa.

Policjanci Wydziału Prewencji oraz Wydziału Patrolowo – Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku  przeprowadzili zajęcia w ramach „Programu preorientacji zawodowej”  w Przedszkolu Samorządowym nr 39 w Białymstoku. Podczas pogadanki funkcjonariusze zapoznali dzieci z mundurem policjanta, omówili  zasady noszenia odblasków przez dzieci oraz bezpiecznego poruszania się po drodze. Przedstawione zostały również zasady zachowania się w kontakcie z obcymi osobami, a także z nieznanymi zwierzętami. Dzieci dowiedziały się również jak istotne jest korzystanie w samochodzie z fotelika i zapinanie pasów podczas jazdy samochodem. Największą atrakcją dla uczestników spotkania były psy służbowe pracujące wraz z funkcjonariuszem w Wydziale Patrolowo – Interwencyjnym Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku. Przewodnicy psa służbowego szczegółowo opowiedzieli dzieciom, na czym polega praca z psem w Policji.

Wizyty policjantów w przedszkolu mają wartość nie tylko dydaktyczną, lecz także wychowawczą w kwestii funkcjonowania w społeczeństwie. Pozytywny obraz policjanta, skojarzenie munduru z osobą godną zaufania ułatwi dzieciom nawiązanie porozumienia w chwilach trudnych, wymagających interwencji służb mundurowych. Dzieci powinny wychowywać się w przekonaniu, iż policjant to  osoba która udzieli pomocy, wesprze w trudnej chwili, ktoś kogo każdy przedszkolak powinien darzyć zaufaniem. 

  • Fotografia kolorowa przestawiająca dzieci które głaszczą psa w obecności przewodnika.
  • Fotografia kolorowa przedstawiająca dzieci które głaszczą psa policyjnego.
  • Trójka policjantów stojących przed dziećmi wraz z czworonogami