WYCIECZKA PROFILAKTYCZNA PO STADIONIE - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

WYCIECZKA PROFILAKTYCZNA PO STADIONIE

Data publikacji 14.02.2020

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku zorganizowali kolejną wycieczkę po białostockim stadionie. Celem spotkania jest edukacja dzieci w zakresie odpowiedzialności prawnej oraz utrwalenie zasad obowiązujących w trakcie meczu.

Funkcjonariusze Wydziału Prewencji wspólnie z mundurowymi z Wydziału Sztab Policji Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku zorganizowali kolejną wycieczkę po białostockim stadionie.Tym razem obiekt ten zwiedzili uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Białymstoku. W trakcie spotkania dzieci poznały policjanta spottersa, który omówił zasady obowiązujące w trakcie meczu na trybunach oraz poinstruował zebranych, jak należy się zachowywać podczas imprez masowych. Nie zabrakło również informacji na temat konsekwencji prawnych „złego” zachowania.

Dzieci w ramach wycieczki miały również okazję obejrzeć wystawę pamiątek Tomasza Frankowskiego oraz galerię zdjęć z budowy stadionu. Uczniowie mogli podejrzeć, jak wygląda szatnia przygotowana specjalnie dla reprezentacji Polski, czy też pomieszczenia użytkowane przez piłkarzy białostockiej Jagiellonii. Uczestnicy wycieczki mieli również okazję wejść na murawę boiska i zobaczyć stadion z perspektywy piłkarzy.

Na koniec spotkania dzieci otrzymały „Kodeksy Młodego Kibica” z regułami pozytywnego kibicowania na stadionie.

  • Fotografia kolorowa przedstawiająca policjantkę która opowiada o zasadach panujących na stadionie zebranym uczniom.
  • Fotografia kolorowa przedstawiająca dzieci czynnie uczestniczące w spotkaniu na stadionie.
  • Fotografia kolorowa przedstawiająca policjantkę która oprowadza dzieci po stadionie.