Policjanci szkolą się razem z "CPR" - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci szkolą się razem z "CPR"

Data publikacji 17.02.2020

Białostoccy policjanci szkolą się z pracownikami Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Uczestnicy wymieniają się doświadczeniami i spostrzeżeniami-wszystko po to aby w przyszłości mieszkańcy otrzymali jeszcze szybszą pomoc.

Numer alarmowy 112, to System Powiadamiania Ratunkowego, funkcjonujący na terenie kraju, który składa się z 17 Centrów Powiadamiania Ratunkowego.

Zgłoszenia z numerów alarmowych 112, 997, 998 i 999 trafiają do operatorów zatrudnionych w Centrach Powiadamiania Ratunkowego. Operatorzy przekazują drogą elektroniczną, wszystkie zebrane o zdarzeniu informacje do odpowiednich dyspozytorów ratownictwa medycznego, Państwowej Straży Pożarnej i Policji, którzy decydują o zaangażowaniu odpowiednich jednostek. Aby ten system działał niezawodnie białostoccy policjanci nieustannie szkolą się wspólnie z pracownikami Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Szkolenie polega na wymianie doświadczeń i spostrzeżeń, którymi dzielą się obie strony. Wszystko po to, aby udzielić jak najszybszej pomocy i wsparcia naszym mieszkańcom. Zdobyte doświadczenie w przyszłości przełożyć się ma na podejmowanie jeszcze sprawniejszych i trafnych decyzji odnośnie kierowanej na zdarzenie formy pomocy.

  • Policjant siedzący przy biurku wskazujący ręką na monitor obok pracownicy Centrum Powiadamiania Ratunkowego
  • Fotografia kolorowa przedstawiająca policjanta siedzącego przy biurku podczas szkolenia wspólnie z pracownikami CPR
  • Fotografia kolorowa przedstawiająca policjanta na stanowisku dyżurnego tuż obok pracownicy Centrum Powiadamiania Ratunkowego