POLICJANCI SZKOLILI ZAINTERESOWANYCH SŁUŻBĄ W POLICJI - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

POLICJANCI SZKOLILI ZAINTERESOWANYCH SŁUŻBĄ W POLICJI

Data publikacji 19.02.2020

Każdy chętny do służby w Policji mógł wspólnie z instruktorami sprawdzić na czym polega test sprawności fizycznej i poćwiczyć pokonywanie toru przeszkód. Kadydaci mogli sprawdzić się również na teście wiedzy, jak też obejrzeć policyjny sprzęt służbowy.

 

Wychodząc naprzeciw potrzebom społecznym, białostoccy policjanci zorganizowali zajęcia, podczas których zademonstrowano prawidłowość testu sprawności fizycznej do Policji, rozwiązywano przykładowe testy wiedzy, jak również zaprezentowano sprzęt służbowy.

W sali gimnastycznej grupa kilkudziesięciu ochotników z XIV Liceum Ogólnokształcącgo w Białymstoku, miała możliwość przećwiczenia technicznej odsłony sprawnościowego etapu i poznania jego założenia. Przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji przy Współpracy z Komendą Wojewódzką Policji oraz Oddziałem Prewencji Policji w Białymstoku, monitorowali poczynania potencjalnych kandydatów, korygując ewentualne błędy. Wszystko po to, aby już na właściwym egzaminie skutecznie poradzić sobie z tym etapem kwalifikacyjnym. Nie zabrakło również przykładowych testów wiedzy, które potencjalni kandydaci rozwiązywli w trakcie spotkania. Mundurowi zaprezentowali również zaproszonym gościom sprzęt służbowy, który towarzyszy policjantom. Policjanci poinstruowali uczestników spotkania, gdzie mogą znaleźć wszystkie niezbędne dokumenty.

Przypominamy!

Test sprawności fizycznej jest jednym z etapów, który czeka kandydatów do służby w Policji. Polega on na pokonaniu sprawnościowego toru przeszkód w określonym czasie. Wyniki zostają przeliczone w systemie punktowym. Test zostaje zaliczony, jeśli kandydat uzyska czas określony jako minimalny do jego zaliczenia. Tor przeszkód oraz normy czasowe przeliczane na punkty są jednakowe zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn.

Więcej informacji dotyczących doboru do służby znajdziesz klikając w link:

http://www.bialystok.policja.gov.pl/po2/rekrutacja