Policjanci o bezpieczeństwie seniorów - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci o bezpieczeństwie seniorów

Data publikacji 20.02.2020

Dbając o bezpieczeństwo seniorów mundurowi z białostockiej komendy spotkali się z klubowiczami "aktywnego seniora". Mundurowi przestrzegali, jak nie dać się oszukać metodą na "wnuczka", policjanta" czy "inkasenta".

Policjantki z Wydziału Prewencji białostockiej komeny spotkały się z seniorami w klubie aktywnego Seniora „KLANZA” przy ul. Witosa w Białymstoku. Funkcjonariuszki przekazały uczestnikom spotkania informacje o tym, jak ustrzec się przed oszustami działającymi metodą na „wnuczka”, „policjanta ” czy „inkasenta”. Apelowały przy tym o rozwagę i nie uleganie emocjom, a także kierowanie się zasadą ograniczonego zaufania do nieznanych osób, które pukają do drzwi lub dzwonią opowiadając różnego rodzaju historie. Policjantki uczuliły, że należy być podejrzliwym, także w sytuacji, gdy ktoś zasłaniając się pośpiechem ponagla do szybkiej wypłaty i przekazywania nieznajomym środków pieniężnych oraz podpisywania wszelakich umów.

W trakcie spotkania poruszano również kwestie kradzieży kieszonkowych przypominając, że szczególną ostrożność należy zachować w miejscach tj. centra handlowe, bazary, środki komunikacji publicznej bowiem właśnie tam najczęściej dochodzi do kradzieży kieszonkowych. Mundurowi zwrócili również uwagę, na to gdzie szukać pomocy w przypadku zaistnienia kradzieży. Uczestnikom spotkania przypomniano zasady działania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa

Na koniec seniorom wręczono opaski odblaskowe, przypominając tym samym jak ważne jest ich używanie podczas poruszania się po drogach szczególnie w porze wieczorowo-nocnej. I jak odblaski zwiększają widoczność pieszego, tym samym poprawiają jego bezpieczeństwo.