PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ SMOG BIAŁOSTOCKIEJ DROGÓWKI - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ SMOG BIAŁOSTOCKIEJ DROGÓWKI

Data publikacji 20.02.2020

Wczoraj policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku włączyli się do ogólnopolskich działań pod nazwą „SMOG”. Akcja miała na celu eliminowanie z ruchu pojazdów, których stan techniczny w oczywisty sposób wskazywał na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego, co mogło wpływać na zwiększoną emisję spalin.

 

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego białostockiej komendy, włączyli się wczoraj w ogólnopolskie działania "SMOG". Akcja białostockich policjantów ukierunkowana była  na przeprowadzenie jak największej liczby badań emisji spalin pojazdów, wobec których istnieje uzasadnione przypuszczenie, że naruszają wymagania ochrony środowiska. Mundurowi sprawdzali również ogólny stan techniczny pojazdów, ktory często ma wpływ na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego.

Akcja miała również charakter informacyjno-edukacyjny. Policjanci przypominali kierującym, że dający się we znaki smog, to również „zasługa” niesprawnych technicznie pojazdów emitujących spaliny o nadmiernej toksyczności.

Podczas wczorajszych działań policjanci skontrolowali ponad 250 pojazdów. W 14 przypadkach stwierdzili nieprawidłowości w zakresie emisji spalin i tym samym zatzrymali 14 dowodów rejestracyjnych w związku z naruszeniem przepisów w tym zakresie.

  • policjanta sprawdzający oponę pojazdu
  • policjant stojący przed otwartą pokrywą silnika
  • policjant nadający sygnał do zatrzymania pojazdu
  • policjant nachylony nad silnikiem pojazdu
  • policjant stojący przy zatrzymanym do kontroli pojeździe
  • Policjanci kontrolujący pojazd