Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowi potwierdzili zgłoszenie na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa

Data publikacji 21.02.2020

Białostoccy dzielnicowi potwierdzili zgłoszenie na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa o nietrzeźwej matce opiekującej się dziećmi. Kobieta podczas wizyty policjantów miała ponad 0,6 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo, była w widocznej ciąży i miała dwójkę dzieci pod opieką. Teraz sprawą zajmie się sąd rodzinny.

Dzielnicowy jest policjantem pierwszego kontaktu ze społeczeństwem. W ramach swoich kompetencji pomaga w rozwiązywaniu problemów mieszkańcom swojego rejonu służbowego. Wyjaśnia obowiązujące procedury, kieruje do właściwych instytucji zajmujących się szeroko rozumianą pomocą. Sprawdza również zagrożenia naniesione na swoim terenie służbowym na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Tak też było tym razem...
 
W ubiegłym tygodniu dzielnicowi z białostockiej "trójki" sprawdzali jedno z zagrożeń naniesionych na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dotyczyło ono sprawowania opieki nad dziećmi w stanie nietrzeźwości. Kiedy policjanci tuż po 10.00 zapukali do mieszkania, drzwi otworzyła im 31-latka w widocznej ciąży. W mieszkaniu panował nieporządek, a od kobiety wyczuwalny był alkohol. Badanie białostoczanki alkomatem wykazało, że miała ona ponad 0,6 promila alkoholu w organizmie. W domu poza nią była jeszcze dwójka dzieci w wieku 10 i 11 lat. Jak ustalili mundurowi trzecie dziecko w tym czasie znajdowało się w szkole. Dzielnicowi o sytuacji powiadomili pedagoga szkolnego oraz pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie. Tego dnia dzieci bezpiecznie zostały przekazane pod opiekę siostry 31-latki. Teraz sprawą zajmie się sąd rodzinny.
 
Pamiętajmy Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa pozwala na podniesienie poziomu bezpieczeństwa w miejscach wskazanych przez mieszkańców regionu. Pozwala ona zgłaszać przypadki zachowań czy sytuacji, które przeszkadzają mieszkańcom, bądź budzą niepokój.
Zachęcamy mieszkańców do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, która pozwoli wspólnie dbać o bezpieczeństwo na naszym terenie.