PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ PRĘDKOŚĆ - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ PRĘDKOŚĆ

Data publikacji 28.02.2020

Wczoraj POLICJANCI BIAŁOSTOCKIEJ "DROGÓWKI" włączyli się w ogólnopolskie działania pn. „Prędkość”. Miały one na celu wyegzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości.

Mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku brali udział we wczorajszych ogólnopolskich działaniach "prędkość" .Policyjnym nadzorem obejmowane były w pierwszej kolejności drogi, o największym zagrożeniu zdarzeń drogowych a także, kontrole prędkości w miejscach wskazywanych przez mieszkańców na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Najczęstszą przyczyną powodującą zagrożenie bezpieczeństwa na drogach jest bowiem łamanie przepisów prawa o ruchu drogowym, w szczególności dotyczących przestrzegania dozwolonych prędkości jazdy. Kontrole prowadzone były z wykorzystaniem wideorejestratora oraz ręcznych mierników prędkości. Policjanci apelowali do kierowców, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także jechali wolniej w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności.

W trakcie przeprowadzonych działań na terenie naszego powiatu 55 policjantów skontrolowało 227 pojazdów. Mundurowi ujawnili w sumie 137 przekroczeń prędkości, z czego 2 nieodpowiedzialnych kierowców straciło prawo jazdy.

Policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Ponadto, mundurowi zapowiadają, że podobne akcje będą kontynuowane w przyszłości.