ZA SZYBKO W OBSZARZE ZABUDOWANYM - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

ZA SZYBKO W OBSZARZE ZABUDOWANYM

Data publikacji 09.03.2020

Policjanci z białostockiej „drogówki” zatrzymali prawa jazdy 9 kierowcom. Mężczyźni przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Policjanci przypominają, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.

W miniony weekend, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku kontrolowali prędkość kierowców na ulicach, gdzie jest ona notorycznych przekraczana. Trzech pierwszych "wpadło na radar" w piątek. Dwóch z nich policjanci zatrzymali na ulicy Generała Maczka tuż po 19.00. 38-letni kierowca prowadził audi z prędkością 139 km/h przekraczając tym samym  prędkość o 69 km/h. Z kolei 32-latek poruszał się z prędkością 141km/h przy ograniczeniu do 70km/h. Trzeci z kierowców został zatrzymany na ulicy Wierzbowej. 28-latek jechał "za kółkiem" bmw z prędkością 101 km/h przekraczając prędkość w obszarze zabudowanym o 51km/h. Kolejni kierowcy nie stosujący się do ograniczeń wpadli w ręce białostockiej "drogówki" w sobotę. Pierwszy z nich to 21-latek, którego policjanci zatrzymali do kontroli na ulicy Sikorskiego. Mężczyzna prowadził forda z prędkością 109 km/h przekraczając tym samym dozwoloną prędkość w obszarze zbudowanym o 59 km/h. Kolejny kierowca to 38-latek, który na ulicy Maczka jechał mercedesem o 68km/h za szybko. Ostatni mężczyzna, który został tego dnia zatzrymany to 26-latek. Tym razem kierowca bmw na ulicy Ciołkowskiego przekroczył prędkość o 65km/h w obszarze zabudowanym. Z kolei ostatniego dnia weekendu białostocka drogówka zatrzymała piratów drogowych na ulicach Maczka i Ciołkowskiego. Pierwszy z nich to 30-letni kierowca mitsubishi, który przekroczył prędkość o 57km/h. Tuż po nim mundurowi zauważyli citroena, który pędził z prędkością o 59 km/h za szybko. Ostatni z nich to 20-latek, który prowadził volkswagena z prędkością 133 km/h na drodze na której obowiązuje prędkość 70km/h.
Wszyscy kierowcy za swoje zachowanie stracili prawo jazdy.

Policjanci apelują o rozsądek na drodze i przypominają, że nadmierna  prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków w ruchu drogowym.