O bezpieczeństwie kobiet w Dzień Kobiet - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

O bezpieczeństwie kobiet w Dzień Kobiet

Data publikacji 08.03.2020

W związku z przypadającym „Dniem Kobiet” policjanci ruchu drogowego zwracali uwagę płci pięknej na zachowania, które wpływają na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Niedzielna inicjatywa prowadzona była we współpracy z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Białymstoku.

Zamiast mandatu – pouczenie i wizytówka zapraszająca Panie do udziału w zajęciach dokształcających naukę jazdy organizowanych przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Białymstoku – to propozycja ze strony policjantów ruchu drogowego. Nie mogło zabraknąć także symbolicznego kwiatka, który był wręczany wszystkim Paniom w czasie kontroli drogowej.

Z kolei w piątek wieczorem, policjanci ruchu drogowego spotkali się z paniami w Wiejskim Domu Kultury w Pogorzałkach gdzie lokalne władze samorządowe zorganizowały gminne obchody „Dnia Kobiet” połączone z wykładem dotyczącym zagadnień bezpiecznego funkcjonowania w ruchu drogowym. Na zakończenie tego spotkania wszystkie panie otrzymały odblaskowe torby, by jako niechronione uczestniczki ruchu drogowego były widoczne na drodze.