Prędkość pod kontrolą białostockiej drogówki - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Prędkość pod kontrolą białostockiej drogówki

Data publikacji 26.03.2020

Policjanci z białostockiej „drogówki” zatrzymali prawa jazdy 3 kierowcom. Mężczyźni przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Policjanci przypominają, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.

Wczoraj, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku kontrolowali prędkość kierowców na ulicach, gdzie jest ona często przekraczana. Pierwszy z nich "wpadł na radar" tuż przed południem. 62-letni kierowca mercedesa jechał ulicą Andersa z prędkością 124 km/h, gdzie obowiązuje "siedemdziesiątka". Mężczyzna przekroczył dopuszczalna prędkość o 54 km/h. Z kolei na ulicy Kopernika, 25-latek jechał audi z prędkością 115 km/h przy ograniczeniu do 50 km/h, czym przekroczył prędkość o 65 km/h w obszarze zabudowanym. Trzeci z kierowców został zatrzymany na ulicy Kopernika. 26-letni mieszkaniec Grajewa jechał "za kółkiem" volkswagena z prędkością 119 km/h. Mężczyzna przekroczył tym samym dopuszczalna prędkość o 69 km/h. Wszyscy kierowcy za swoje zachowanie stracili prawo jazdy.                           

Policjanci apelują o rozsądek na drodze i przypominają, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków w ruchu drogowym.