Ruszyły patrole rowerowe - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ruszyły patrole rowerowe

Data publikacji 22.04.2020

W Białymstoku ruszyły policyjne patrole rowerowe. Funkcjonariusze na jednośladach pełnią służbę w miejscach najczęściej uczęszczanych przez mieszkańców, czuwając nad ich bezpieczeństwem.

Białostoccy policjanci rozpoczęli patrolowanie miasta na rowerach. Takie patrole dojadą wszędzie tam, gdzie nie dotrze patrol zmotoryzowany, a poruszają się szybciej niż pieszo. Policjantów na rowerach będzie można spotkać w miejscach bardzo popularnych wśród mieszkańców Białegostoku. Nie zabraknie ich także na głównych ścieżkach rowerowych. Służbę patrolową na jednośladach pełnią przede wszystkim funkcjonariusze miejskiej "patrolówki", którzy w dwuosobowym składzie będą czuwać nad bezpieczeństwem mieszkańców naszego miasta. 
 
Białostoccy policjanci w przeszłości nieraz pokazywali swój profesjonalizm między uinnymi podczas Ogólnopolskich Zawodach Policyjnych Patroli Rowerowych. Pierwsze tego typu zawody zostały rozegrane w 2018 roku w Łomży.
Wśród 17 dwuosobowych drużyn reprezentujących wszystkie garnizony w kraju, najlepszym z najlepszych został patrol rowerowy w składzie starszy posterunkowy Izabela Kłosowska i starszy posterunkowy Kamil Skłodowski.
 
 

Kolejne Ogolnopolskie Zawody Policyjnych Patroli Rowerowych odbyły się już w 2019 roku w Supraślu. Tam białostocki patrol w składzie sierżant Adrian Czerech i starszy posterunkowy Karol Szadowski wywalczył drugie miejsce w klasyfikacji generalnej.

 

Wszystkim cyklistom przypominamy o zasadach bezpiecznego poruszania się na rowerach i bezwzględnego przestrzegania przepisów ruchu drogowego. Często na ścieżkach można spotkać znaczną ilość rowerzystów, dlatego bardzo pożądaną cechą jest tu uprzejmość i zdrowy rozsądek. Pamiętajmy, że ścieżkami jeżdżą też dzieci, które bezwzględnie powinny być wyposażone w kaski. 

Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności przy przejeżdżaniu przez jezdnię i stosowaniu zasady ograniczonego zaufania nawet, gdy cyklista ma pierwszeństwo. Zdarzenia drogowe z udziałem rowerzystów i samochodów kończą się z reguły poważnymi obrażeniami po stronie tych pierwszych.

 

  • patrole rowerowe
  • patrole rowerowe
  • patrole rowerowe