Zapobiegli tragediom - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zapobiegli tragediom

Data publikacji 27.04.2020

Dzięki właściwej reakcji zgłaszających oraz szybkim działaniom dyżurnych i policjantów przeprowadzających interwencje, udało się zapobiec tragediom. Mężczyźni, którzy targnęli się na swoje życie, bezpiecznie zostali przekazani załogom karetek pogotowia.

W piątek, po 16, dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie, który chce targnąć się na swoje życie. Na miejsce zdarzenia błyskawicznie pojechali policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Białymstoku. Obok jednego z bloków, mundurowi zauważyli mężczyznę z raną nadgarstka. Używając opatrunków, mundurowi zatamowali krwawienie u mężczyzny. Następnie, 37-latek został przekazany załodze karetki pogotowia.

Do kolejnego zdarzenia doszło w sobotę po 21. Tym razem, to policjanci z białostockiej "patrolówki" zapobiegli tragedii. Funkcjonariusze błyskawicznie pojechali pod wskazany przez zgłaszającego adres. Tam, w jednym z mieszkań zastali mężczyznę, który miał rany w okolicach nadgarstków. Mundurowi zatamowali u 49-latka krwawienie i przekazali go pod opiekę lekarza.

Dzięki właściwej reakcji zgłaszających oraz szybkim działaniom dyżurnych i policjantów przeprowadzających interwencje, udało się zapobiec tragediom.