ZATRZYMANI NA PRÓBIE KRADZIEŻY SAMOCHODÓW - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

ZATRZYMANI NA PRÓBIE KRADZIEŻY SAMOCHODÓW

Policjanci zatrzymali 2 mężczyzn, którzy próbowali ukraść dwa samochody z jednego z salonów na obrzeżach miasta. Przestępcy zostali zatrzymani po krótkim pościgu. 22 i 41-latek usłyszeli łącznie 11 zarzutów. Teraz o ich dalszym losie zadecyduje sąd.

W piątek po północy, dyżurny białostockiej komendy otrzymał informację o uruchomionym alarmie  w jednym z salonów samochodowych na terenie miasta. Na miejsce natychmiast pojechały policyjne patrole. Funkcjonariusze już po kilku minutach sprawdzania okolicy, zauważyli dwóch podejrzanie zachowujących się mężczyzn w rejonie salonu.  Jako pierwszego policjanci zatrzymali 22-letniego mieszkańca Podkarpacia.  Jak ustalili kryminalni, jego rolą było zabezpieczenie dróg ucieczki i obserwacja czy nie nadjeżdża patrol Policji. Przy nim mundurowi zabezpieczyli kominiarkę i rękawice. Chwilę później, po krótkim pościgu drugi z interweniujących patroli zatrzymał 41-letniego mieszkańca województwa zachodniopomorskiego. Przy nim z kolei mundurowi znaleźli łamak, wyciągarkę do zamków samochodowych oraz wkładkę stacyjki samochodowej.
Z ustaleń policjantów wynika, że w piątkową noc podejrzani działając razem próbowali ukraść dwa Peugeoty o łącznej wartości ponad 300 tysięcy złotych. W czasie gdy 22-latek stał na czatach jego starszy kolega włamywał się do samochodów. Śledczy ustalili również, że zatrzymani zniszczyli dziewięć samochodów uszkadzając między innymi klamki z wkładkami zamkowymi. Łączna kwota strat jaką oszacował właściciel to blisko 50 tysięcy złotych. 22-latek i jego o 19 lat starszy kompan usłyszeli w sumie 11 zarzutów. Grozi im za to kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Ładowanie odtwarzacza...