ZA SZYBKO... STRACILI PRAWO JAZDY - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

ZA SZYBKO... STRACILI PRAWO JAZDY

Data publikacji 18.05.2020

Tylko w miniony weekend policjanci z białostockiej „drogówki” zatrzymali prawa jazdy 10 kierowcom. Kierujący przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Policjanci przypominają, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.

W miniony weekend, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku kontrolowali prędkość kierowców na ulicach, gdzie jest ona często przekraczana. Aż 10 kierowców straciło prawo jazdy za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o 50 km/h. Pierwszy z nich został zatrzymany do kontroli w piątek. 52-latek jechał mercedesem ulicą Ciołkowskiego z prędkością 109 km/h, gdzie obowiązuje "pięćdziesiątka". Mężczyzna przekroczył dopuszczalną prędkość o 59 km/h. Kolejny nieodpowiedzialny kierowca, w sobotę na ulicy Ciołkowskiego, jechał porsche z prędkością 113 km/h przy ograniczeniu do 50 km/h. Rekordzistą okazał się 24-latek. W niedzielę tuż po 9, na Alei Niepodległości, policjanci z białostockiej "drogówki", zatrzymali do kontroli forda. 24-letni kierowca przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 71 km/h, gdzie obowiązuje "siedemdziesiątka". W tym samym miejscu, po godzinie 10, mundurowi zatrzymali 51-letniego kierującego audi, który przekroczył prędkość o 57 km/h. Pozostali kierowcy przekroczyli prędkość w obszarze zabudowanym od 54 do 61 km/h. Wszyscy stracili prawo jazdy.                           

Policjanci apelują o rozsądek na drodze i przypominają, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków w ruchu drogowym.