Podsumowanie "Bezpieczna DK19" - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie "Bezpieczna DK19"

Data publikacji 01.06.2020

116 skontrolowanych pojazdów i 52 ujawnione przypadki przekroczenia prędkości – to wynik piątkowych działań pn. „Bezpieczna DK19” na terenie powiatu białostockiego. Celem tego typu akcji prowadzonych przez policjantów ruchu drogowego, jest poprawa bezpieczeństwa i ograniczenie liczby zdarzeń drogowych na tej drodze.

W piatek, na drodze krajowej nr 19 prowadzone były wzmożone działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą „Bezpieczna DK19”. 18 policjancjantów ruchu drogowego z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku, sprawdzało czy kierowcy przestrzegają obowiązujących przepisów ruchu drogowego. Umundurowane patrole widoczne były na punktach kontrolnych usytuowanych wzdłuż drogi krajowej 19, co miało oddziaływać przede wszystkim prewencyjnie na zachowania uczestników ruchu drogowego. Pomimo to, białostoccy mundurowi ujawnili między innymi 52 przypadki przekroczenia przez kierujących dozwolonej prędkości oraz 9 przypadków nieprawidłowego wyprzedzania. Mundurowi w sumie na drodze krajowej numer 19 skontrolowali 116 pojazdów.

Policjanci apelują o rozsądek na drodze i przypominają, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków w ruchu drogowym. Tego typu działania będą kontynuowane.

 

  • policjantka ruchu drogowego podczas pomiaru prędkości
  • Policjanci kontrolujący ruch na drodze krajowej numer 19
  • policjantka sprawdzająca kierowcę w policyjnej bazie danych danych