ARESZTOWANY ZA KRADZIEŻE ROWERÓW - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

ARESZTOWANY ZA KRADZIEŻE ROWERÓW

Data publikacji 05.06.2020

Kryminalni z białostockiej "dwójki" zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzieże rowerów. Okazało się, że 28-latek ukradł w połowie maja dwa jednoślady pozostawione przed blokiem, a kilka dni później jeszcze jeden. Policjanci odzyskali dwa rowery, które wróciły już do prawowitych właścicieli. Mężczyzna usłyszał zarzuty. Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

Do pierwszej kradzieży roweru doszło w połowie maja, na jednym z osiedli w centrum Białegostoku. Sprawca przeciął linkę zabezpieczającą i ukradł jednoślad. Właścicielka mienia oszacowała straty na kwotę ponad 1000 złotych. Następny rower "zmienił właściciela" na ulicy Jurowieckiej. Tam, złodziej również przeciął zabezpieczenie i ukradł jednoślad, który stał pod blokiem. W ubiegły wtorek, policjanci zostali poinformowani o kolejnej kradzieży roweru. Tym razem na osiedlu Młodych. Sposób działania sprawcy był identyczny, jak poprzednie.

Białostoccy kryminalni natychmiast zajęli się sprawą. Wykonane przez nich czynności, a także ten sam sposób działania sprawcy przyczyniły się do ustalenia podejrzanego o te kradzieże. Policjanci zauważyli również, że mężczyzna oferował jeden ze skradzionych rowerów na internetowym portalu. 28-letni białostoczanin wpadł w ręce policjantów, we wtorek po 17, przy jednym ze sklepów na terenie gminy Dąbrowa Białostocka. Przy mężczyźnie funkcjonariusze znaleźli nożyce do cięcia drutu, które miał schowane w plecaku. Policjanci odzyskali także dwa rowery, które wróciły już do prawowitych właścicieli. Okazało się również, że 28-latek w jednym jednośladzie przerobił numery identyfikacyjne na ramie, co też jest przestępstwem. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

  • ZATRZYMANY MĘŻCZYZNA W KAJDANKACH, KTÓRY TRZYMANY JEST PRZEZ POLICJANTÓW W ŻÓŁTYCH KAMIZELKACH
  • ZATRZYMANY MĘŻCZYZNA W KAJDANKACH, KTÓRY TRZYMANY JEST PRZEZ POLICJANTÓW W ŻÓŁTYCH KAMIZELKACH
  • SKRADZIONY ROWER