PRZEKROCZYLI PRĘDKOŚĆ - STRACILI PRAWA JAZDY - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

PRZEKROCZYLI PRĘDKOŚĆ - STRACILI PRAWA JAZDY

Data publikacji 15.06.2020

Tylko w miniony weekend policjanci z białostockiej „drogówki” zatrzymali prawa jazdy 12 kierowcom. Kierujący przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Policjanci przypominają, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.

W miniony weekend, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku zatrzymali prawa jazdy 12 kierowcom. Kierujący przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Pierwszy z nich został zatrzymany do kontroli w piątek. 43-latek jechał mercedesem ulicą Wasilkowską z prędkością 101 km/h, gdzie obowiązuje "pięćdziesiątka". Mężczyzna przekroczył dopuszczalną prędkość o 51 km/h. Kolejny nieodpowiedzialny kierowca, w sobotę na Alei Niepodległości jechał również mercedesem z prędkością 130 km/h przy ograniczeniu do 70 km/h. Przekraczając tym samym prędkość o 60 km/h w obszarze zabudowanym. Rekordzistą okazał się 24-latek. W niedzielę tuż przed 16, na Alei Niepodległości, policjanci z białostockiej "drogówki", zatrzymali do kontroli hyundaia. 24-letni kierowca przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 76 km/h, gdzie obowiązuje "siedemdziesiątka". W tym samym miejscu, mundurowi zatrzymali jeszcze dwóch innych kierowców w wieku 23 i 59 lat kierujących nissanem i mercedesem, którzy przekroczyli prędkość o 56 i 59 km/h. Pozostali kierowcy przekroczyli prędkość w obszarze zabudowanym od 52 do 71 km/h. Wszyscy stracili prawo jazdy. 

Policjanci apelują o rozsądek na drodze i przypominają, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków w ruchu drogowym.