Nietrzeźwi rekordziści - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwi rekordziści

Data publikacji 23.06.2020

Minionej doby, policjanci na terenie powiatu białostockiego wyeliminowali z ruchu drogowego 4 nietrzeźwych kierowców. Jeden z nich wjechał do rowu i zasnął. Drugi doprowadził do niebezpiecznej sytuacji i wjechał do rowu. Teraz ich losem zajmie się sąd.

Pomimo licznych apeli, nadal część kierowców wsiada za kierownicę po alkoholu. Tylko minionej doby, na terenie powiatu białostockiego, policjanci zatrzymali 4 kierowców, którzy prowadzili na "podwójnym gazie". Wczoraj przed 13, policjanci otrzymali zgłoszenie, że w Skrybiczach kierujący hondą wjechał do rowu. Zgłaszający podejrzewał, że kierowca może być pijany. Na miejsce pojechał patrol z Oddziału Prewencji Policji w Białymstoku. Mundurowi zauważyli pojazd w rowie, a w środku mężczyznę... który smacznie spał. Od kierowcy policjanci wyczuli woń alkoholu. Wstępne badanie alkomatem wykazało w jego organizmie blisko 3 promile alkoholu. 

Kolejny z kierowców wpadł w ręce mundurowych o 16. Policjanci dostali zgłoszenie, że na drodze krajowej 65 doszło do niebezpiecznego zdarzenia, a jeden z kierowców wjechał do rowu. Mundurowi ustalili, że 40-letni kierowca citroena nie zastosował się do znaku stop, wjechał na drogę krajową, którą jechał pojazd ciężarowy wraz z naczepą. Zachowanie kierowcy citroena, zmusiło go do gwałtownego hamowania oraz zmiany kierunku toru jazdy. Następnie nieodpowiedzialny kierowca wjechał do rowu. W trakcie czynności na miejscu zdarzenia okazało się, że 40-latek kierował będąc na "podwójnym gazie". Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 2,5 promila alkoholu.

Następnym nietrzeźwym kierowcą okazał się 32-latek. Policjanci z "drogówki" w Jurowcach, zatrzymali do kontroli kierowcę seata. Wstępne badanie alkomatem wykazało ponad promil alkoholu w organizmie 32-latka. Ostatni z nich w Podozieranach, wpadł w ręce mundurowych ze Straży Granicznej. 34-letniego kierowcę peugeota funkcjonariusze przekazali policjantom z białostockiej "patrolówki". Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 3 promile alkoholu!

Kierowcy stracili prawo jazdy. Teraz za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem.