KOLEJNI NIETRZEŹWI KIEROWCY WYELIMINOWANI Z RUCHU - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

KOLEJNI NIETRZEŹWI KIEROWCY WYELIMINOWANI Z RUCHU

Data publikacji 29.06.2020

Tylko w miniony weekend, białostoccy policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego 5 nietrzeźwych kierowców. Jeden z nich przewoził dwie córki. Teraz o ich losie zadecyduje sąd.

Tylko w miniony weekend, na terenie powiatu białostockiego, policjanci zatrzymali 5 kierowców, którzy prowadzili na "podwójnym gazie". Pierwszy z nich wpadł w ręce policjantów w piątek. Policjanci z białostockiej "drogówki" na ulicy Mickiewicza, zatrzymali do kontroli kierowcę skody, który przekroczył dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym. Podczas kontroli okazało się, że 36-latek kierował będąc pod wpływem alkoholu. Wstępne badanie alkomatem wykazało blisko promil alkoholu w jego organizmie. Jakby tego było mało... Mężczyzna przewoził dwie córki w wieku 5 i 9 lat. W piątek przed 17, na ulicy Kopernika, doszło do kolizji. Podczas czynności na miejscu zdarzenia, mundurowi ustalili, że jeden z uczestników był pod wpływem alkoholu. Wstępne badanie alkomatem 37-latka wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie. Kolejny z nich został zatrzymany do kontroli w sobotę nad ranem. Policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Białymstoku na ulicy 11-go Listopada, zauważyli kierującego renault, który jechał całą szerokością jezdni. Już po chwili okazało się, że 58-latek miał blisko promil alkoholu w organizmie. W sobotę o 20, policjanci dostali informację, że na drodze krajowej numer 65 w kierunku Białegostoku, jedzie mercedesem nietrzeźwy kierowca. Policjanci z białostockiej "drogówki" na wysokości Królowego Mostu, zauważyli pojazd, który opisywał zgłaszający. W trakcie kontroli okazało się, że 70-latek kierował na "podwójnym gazie". Wstepne badanie alkomatem wykazało, że miał on 1,5 promila alkoholu w organizmie. Wszyscy kierowcy stracili prawo jazdy. Teraz za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem.

Za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.