Kaskadowy pomiar prędkości - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Kaskadowy pomiar prędkości

Data publikacji 06.07.2020

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku, włączyli się do krajowych działań policyjnych pn. „Kaskadowy pomiar prędkości". Działania miały na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Wczoraj od rana, na terenie całego powiatu, policjanci z białostockiej „drogówki" przeprowadzili kaskadowe pomiary prędkości. Miały one na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a w szczególności przestrzeganie przez kierowców limitów dozwolonych  prędkości. Funkcjonariusze byli tam, gdzie najczęściej dochodzi do zdarzeń drogowych oraz w miejscach, gdzie kierowcy często naruszają przepisy ruchu drogowego dotyczące prędkości.
Podczas działań policjanci przypominali uczestnikom ruchu, jak ważna jest jazda z tzw. "prędkością bezpieczną", przy której kierujący zachowuje możliwość pełnego panowania nad pojazdem. 
 
43 policjantów biorących udział w działaniach, skontrolowało w sumie 233 pojazdy. Niestety, prędkość przekroczyło aż 178 kierowców. 4 z nich straciło prawo jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Rekordzistą okazał się 41-letni kierowca audi. Mężczyzna w Wasilkowie przekroczył dopuszczalną prędkość o 67 km/h, gdzie obowiązuje "pięćdziesiątka".
 
  • policjanci białostockiej "drogówki" stojący obok motorów. Jeden z nich dokonuje urządzeniem pomiaru prędkości
  • policyjna czapka i urządzenie do pomiaru prędkości
  • policjanci podczas kontroli pojazdu
  • policjanci podczas kontroli pojazdu
  • policjanci podczas kontroli pojazdu
  • policjanci podczas kontroli pojazdu