KOLEJNI NIETRZEŹWI KIEROWCY WYELIMINOWANI Z RUCHU - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

KOLEJNI NIETRZEŹWI KIEROWCY WYELIMINOWANI Z RUCHU

Data publikacji 23.07.2020

Tylko wczoraj, białostoccy policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego 2 nietrzeźwych kierowców. Jeden z nich spowodował kolizję, mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

Tylko wczoraj w Białymstoku, policjanci zatrzymali 2 kierowców, którzy prowadzili na "podwójnym gazie". Pierwszy z nich wpadł w ręce policjantów tuż po 7. Dyżurny białostockiej komendy otrzymał zgłoszenie o kolizji 2 samochodów, do której doszło na osiedlu Bojary. Policjanci z białostockiej „drogówki” ustalili, że w zdarzeniu brała udział kierująca volkswagenem i kierowca audi. Według świadków mężczyzna najprawdopodobniej był nietrzeźwy i uciekł. Mundurowi już po krótkim czasie ustalili dane mężczyzny i pojechali pod jego adres zamieszkania. Mężczyzna przyznał się, że prowadził samochód na "podwójnym gazie". Dodał, że już wcześniej zostało mu zatrzymane prawo jazdy za kierowanie pod wpływem alkoholu. Wstępne badanie alkomatem 43-latka wykazało w jego organizmie ponad 3 promile alkoholu.

Drugi z nieodpowiedzialnych kierowców został zatrzymany przez policjantów z białostockiej „drogówki” po 20, na ulicy Generała Maczka. Funkcjonariusze zauważyli kierowcę fiata, który nie miał zapiętych pasów i zatrzymali go do kontroli. W trakcie rozmowy policjanci wyczuli od mężczyzny silną woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna natychmiast stracił prawo jazdy.

 Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.