Za szybko w obszarze zabudowanym - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Za szybko w obszarze zabudowanym

Data publikacji 31.07.2020

Tylko wczoraj, policjanci z białostockiej „drogówki” zatrzymali do kontroli 3 kierowców, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Policjanci przypominają, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.

Tylko wczoraj, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku zatrzymali do kontroli 3 kierowców, którzy przekroczyli prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Funkcjonariusze byli tam, gdzie jest ona najczęściej przekraczana. Pierwszy z nich został zatrzymany do kontroli tuż przed 7. 29-latek jechał audi ulicą Dąbrowskiego z prędkością 108 km/h, gdzie obowiązuje "pięćdziesiątka". Kolejny nieodpowiedzialny kierowca, pędził renault ulicą Wysockiego. 41-latek na "pięćdziesiątce" jechał z prędkością 121 km/h. Ostatni kierowca wpadł w ręce policjantów na ulicy Generała Andersa. 26-latek przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 58 km/h, gdzie obowiązuje "siedemdziesiątka". Wszyscy kierowcy stracili prawo jazdy.

Policjanci apelują o rozsądek na drodze i przypominają, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków w ruchu drogowym.