Złodziej samochodu zatrzymany przez policjantów - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Złodziej samochodu zatrzymany przez policjantów

Data publikacji 03.09.2020

Policjanci zatrzymali 19-latka podejrzanego o kradzież samochodu, elektronarzędzi i oszustwo. Mężczyzna usłyszał trzy zarzuty. Za te przestępstwa grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku przy współpracy policjantów z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu z Komendy Miejskiej Policji zatrzymali 19-latka podejrzanego o kradzież samochodu, elektronarzędzi i oszustwo. Do zatrzymania mężczyzny doszło dzięki wnikliwej pracy operacyjnej mundurowych. 19-latek wpadł w ręce policjantów w poniedziałkowy wieczór. Tuż przed zatrzymaniem jechał skradzionym  pod koniec sierpnia fiatem. Do kradzieży doszło na terenie gminy Dobrzyniewo Duże. W samochodzie kryminalni znaleźli również elektronarzędzia, które zostały skradzione w lipcu. Do tego zdarzenia doszło w lipcu na osiedlu Bacieczki. Wówczas 19-latek z niezamkniętego samochodu ukradł między innymi 3 wiertarki i radio samochodowe. 

Śledczy ustalili również, że 19-latek odpowiedzialny jest również za oszustwo, którego dopuścił się pod koniec lipca. Wówczas kupując auto nie wywiązał się z warunków umowy. Łączna kwota strat oszacowana przez wszystkich pokrzywdzonych to blisko 17 tysięcy złotych. Dodatkowo podczas sprawdzania mężczyzny w policyjnej bazie danych okazało się, że 19-latek kierował mimo sądowego zakazu. Mężczyzna usłyszał trzy zarzuty kradzieży samochodu, kradzieży elektronarzędzi i oszustwa. Za te przestępstwa grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.