Policjant na wolnym interweniował wobec dwóch mężczyzn - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Policjant na wolnym interweniował wobec dwóch mężczyzn

Data publikacji 14.10.2020

Policjant będąc na wolnym, interweniował wobec dwóch mężczyzn, którzy chcieli ukraść samochodowy katalizator. 25 oraz 33 latek zostali zatrzymani. Obaj usłyszeli już zarzuty czynnej napaści na funkcjonariusza oraz usiłowania kradzieży. Młodszy z zatrzymanych trafił na 3 miesiące do aresztu. Czy podobny los spotka 33 latka, o tym jeszcze dziś zadecyduje sąd.

W miniony czwartek, tuż przed 22, policjant z Oddziału Prewencji Policji w Białymstoku, będąc na wolnym, interweniował wobec dwóch mężczyzn, którzy chcieli ukraść samochodowy katalizator. Do zdarzenia doszło na jednym z białostockich parkingów. Policjant natychmiast zaczął działać. Kiedy mundurowy obezwładniał jednego z nich, drugi z mężczyzn uciekł w nieznanym kierunku. Jak się okazało, napastnik już po chwili wrócił na miejsce zdarzenia i uderzył policjanta w tył głowy. Tuż po napaści, mężczyźni oddalili się z parkingu. Skierowane na miejsce zdarzenia patrole Policji, już po kilku minutach zatrzymały jednego z podejrzanych, 25 latka. Z kolei starszy z napastników zgłosił się sam do jednostki Policji. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty czynnej napaści na funkcjonariusza oraz usiłowania kradzieży. 25 latek trafił na 3 miesiące do aresztu. Czy podobny los spotka 33 latka, o tym jeszcze dziś zadecyduje sąd.

Za czynną napaść na funkcjonariusza Kodeks Karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności, natomiast za usiłowanie kradzieży grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

  • policjanci kryminalni wraz z zatrzymaną osobą, która ma nałożone kajdanki na ręce trzymane z tyłu
  • policjanci kryminalni prowadzą zatrzymanego mężczyznę, który ma założone kajdanki na rękach
  • technik kryminalistyki pobiera odciski palców od osoby zatrzymanej

Opis filmu: Pojawia się napis : Komenda Miejska Policji w Białymstoku. Policjant ubrany w żółtą, odblaskową kamizelkę z napisem „Policja”, zakłada zatrzymanemu kajdanki na ręce trzymane z tyłu. Policjant ma założone jednorazowe rękawiczki koloru białego. Policjant w żółtej kamizelce z napisem”Policja” wychodzi z pomieszczenia. Za nim idzie drugi policjant w żółtej kamizelce z mężczyzną zatrzymanym, który ma założone kajdanki. Policjanci wyprowadzają zatrzymanego mężczyznę z Pomieszczenia dla Osób Zatrzymanych. Policjant otwiera drzwi, w których są umieszczone kraty. Policjant wyprowadza zatrzymanego. Następnie obaj policjanci prowadzą zatrzymanego przez plac. Policyjny technik kryminalistyki, który ma założone rękawiczki jednorazowe koloru niebieskiego, pobiera odciski linii papilarnych z dłoni od osoby zatrzymanej. Najpierw przykłada całą dłoń do czytnika, następnie kciuk lewej dłoni. Policjanci prowadza zatrzymanego do pojazdu. Policjanci wsadzają zatrzymanego do pojazdu, zamykają drzwi. Pojazd odjeżdża.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 16.92 MB)

Pliki do pobrania