Pracownik okradł właściciela sklepu - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Pracownik okradł właściciela sklepu

Data publikacji 16.10.2020

Kryminalni z białostockiej "jedynki" zatrzymali 27 letniego pracownika sklepu podejrzanego o kradzież pieniędzy z sejfu. Łączna kwota strat to ponad 18 tysięcy złotych. Przy mężczyźnie mundurowi znaleźli również amfetaminę. 27 latek usłyszał już zarzuty. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni z Komisariatu Policji I w Białymstoku, we wtorek, zatrzymali 27 latka podejrzanego o kradzież pieniędzy ze sklepowego sejfu. Jak ustalili śledczy, pracownik jednego ze sklepów w centrum miasta dwukrotnie dopuścił się kradzieży. Do zdarzeń doszło we wrześniu i w październiku. Wówczas, wykorzystując nieobecność właściciela sklepu, 27 latek otworzył sejf i zabrał w sumie ponad 18 tysięcy złotych. Wszystko wyszło na jaw, gdy właściciel podliczył utarg. O przestępstwie bezzwłocznie poinformował policjantów. Jeszcze tego samego dnia mundurowi zatrzymali nieuczciwego pracownika podejrzanego o kradzież pieniędzy. Dodatkowo, mundurowi przy 27 latku znaleźli niewielką ilość amfetaminy. Mieszkaniec powiatu białostockiego usłyszał zarzuty kradzieży i posiadania narkotyków.

Zgodnie z kodeksem karny za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, a za posiadanie narkotyków ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.