POLICJANCI ZATRZYMALI PODEJRZANEGO O KRADZIEŻ ROZBÓJNICZĄ - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

POLICJANCI ZATRZYMALI PODEJRZANEGO O KRADZIEŻ ROZBÓJNICZĄ

Data publikacji 17.11.2020

Policjanci zatrzymali 34-latka podejrzanego o kradzież rozbójniczą. Mężczyzna najpierw ukradł artykuły spożywcze, odepchnął dwie pracownice i po wszystkim uciekł. Cztery dni później był już w rękach policjantów. Za kradzież rozbójniczą grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj, kryminalni z Komisariatu Policji w Łapach zatrzymali 34-latka podejrzanego o kradzież rozbójniczą. Do zdarzenia doszło w czwartek tuż po 6, w Łapach. Wówczas do jednego ze sklepów wszedł mężczyzna, który ukradł między innymi napoje energetyczne. Na całą sytuację zareagowały dwie pracownice sklepu, które stanęła na drodze złodziejowi, gdy ten chciał opuścić sklep. Mężczyzna, aby utrzymać się w posiadaniu produktów, odepchnął kobiety i uciekł ze sklepu. Dzięki intensywnej pracy śledczych, 34-latek został zatrzymany po czterech dniach, gdy przebywał w swoim mieszkaniu. Podczas przeszukania mundurowi znaleźli niewielką ilość marihuany. Podejrzany usłyszał już zarzuty kradzieży rozbójniczej oraz posiadania narkotyków.

Za kradzież rozbójniczą grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, natomiast za posiadanie środków odurzających do 3 lat.