BIAŁOSTOCCY POLICJANCI DBALI O BEZPIECZNE POWROTY - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

BIAŁOSTOCCY POLICJANCI DBALI O BEZPIECZNE POWROTY

Data publikacji 04.01.2021

Białostoccy policjanci przeprowadzili działania "Bezpieczna droga". Głównym ich celem było zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu drogowego, podczas powrotów do domu. Policjanci skontrolowali ponad 40 pojazdów, ujawnili 44 wykroczenia, w tym 23 przekroczenia prędkości.

Wczoraj w godzinach popołudniowych, na terenie powiatu białostockiego, policjanci przeprowadzili działania "Bezpieczna droga". Wszystko po to, by każdy mógł bezpiecznie wrócić do domu. Oprócz zapewnienia kierowcom bezpieczeństwa, mundurowi służyli radą i pomocą. Policjanci sprawdzali stan trzeźwości kierowców i sposób przewożenia pasażerów.

10 policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku, skontrolowało ponad 40 pojazdów. Mundurowi odnotowali 23 przypadki przekroczenia prędkości. 1 kierowca stracił prawo jazdy za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 kilometrów na godzinę. Na drogach doszło do 5 zdarzeń drogowych, w których na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. 

Białostoccy policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego 3 nietrzeźwych kierowców. Wszyscy stracili prawo jazdy, a o ich dalszym losie zadecyduje sąd. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 

 Policjanci cały czas przypominają o przestrzeganiu przepisów i apelują o:

  • rozwagę podczas jazdy i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, w szczególności stosowanie się do ograniczeń prędkości, respektowanie praw pieszych;
  • niewsiadanie za kierownicę po spożyciu alkoholu lub środków działających podobnie;
  • odpowiedzialność nie tylko za siebie, ale także za życie i zdrowie innych uczestników ruchu drogowego;
  • wysoką kulturę jazdy i wzajemny szacunek.
  • policjantka i policjant z Wydziału Ruchu Drogowego, którzy stoją przy nieoznakowanym pojezdzie służbowym
  • policjantka ruchu drogowego odwrócona bokiem. Policjantka siedzi w radiowozie
  • policjantka i policjant z Wydziału Ruchu Drogowego, którzy stoją przy kontrolowanym pojeździe
  • policjant z Wydziału Ruchu Drogowego, który stoi przy kontrolowanym pojeździe. Na pierwszym planie policyjny radiowóz
  • Patrol podczas kontroli drogowej. Policjanci siedzą w radiowozie, uzupełniają dokumentację
  • policyjna czapka funkcjonariusza "drogówki" oraz kurtka z naszywką Wydział Ruchu Drogowego Komenda Miejska Policji w Białymstoku