POLICJANCI ZABEZPIECZYLI KONTRABANDĘ - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

POLICJANCI ZABEZPIECZYLI KONTRABANDĘ

Data publikacji 08.01.2021

Białostoccy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Podlaskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białymstoku zabezpieczyli ponad 3400 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Mundurowi zatrzymali do sprawy 60-latkę i jej 40-letniego syna. Wprowadzenie na rynek nielegalnych papierosów naraziłoby Skarb Państwa na stratę w wysokości ponad 75 tysięcy złotych z tytułu niezapłaconych podatków.

Wczoraj, policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą białostockiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami Podlaskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białymstoku zabezpieczyli ponad 3400 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

Z ustaleń mundurowych wynikało, że 60-latka i jej 40-letni syn mogą zajmować się handlem papierosami nieoznaczonymi polskimi znakami akcyzy. Przypuszczenia funkcjonariuszy potwierdziły się. Do zatrzymania podejrzanych doszło wczoraj, na osiedlu Dziesięciny. W trakcie przeszukania, w wynajmowanym przez mężczyznę garażu, śledczy zabezpieczyli ponad 1100 paczek papierosów. W mieszkaniu zatrzymanej 60-latki mundurowi zabezpieczyli kolejne paczki papierosów w ilości ponad 2300 paczek różnych marek. Funkcjonariusze przejęli łącznie ponad 3400 paczek papierosów. Zabezpieczona kontrabanda nie posiadała polskich znaków skarbowych akcyzy. Wprowadzenie na rynek nielegalnych papierosów naraziłoby Skarb Państwa na stratę w wysokości ponad 75 tysięcy złotych z tytułu niezapłaconych podatków. Podejrzani usłyszeli już zarzuty. Teraz ich dalszym losem zajmie się sąd.

  • zabezpieczona kontrabanda w kartonach
  • zabezpieczona kontrabanda w kartonach
  • zabezpieczona kontrabanda w kartonach