KOLEJNI NIEODPOWIEDZIALNI KIEROWCY WYELIMINOWANI Z RUCHU - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

KOLEJNI NIEODPOWIEDZIALNI KIEROWCY WYELIMINOWANI Z RUCHU

Data publikacji 13.01.2021

Białostoccy policjanci minionej doby wyeliminowali z ruchu drogowego 3 nieodpowiedzialnych kierowców. Rekordzista miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Wczoraj, na terenie powiatu białostockiego, policjanci zatrzymali 3 nieodpowiedzialnych kierowców. Pierwszy z nich to 23-latek. Policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Białymstoku zatrzymali do kontroli drogowej forda. Jak się okazało, kierujący miał problemy z wypowiadaniem logicznych zdań. Policjanci zauważyli też w pojeździe porozrzucane foliowe zawiniątka. Badanie na zawartość środków odurzających w organizmie wykazało, że 23-latek kierował będąc pod wpływem narkotyków. Dodatkowo, podczas sprawdzania w policyjnej bazie danych, okazało się, że mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania.

Wczoraj po 10, na ulicy Geodetów, policjanci z białostockiej "patrolówki" zauważyli opla, którego kierowca jechał od krawędzi do krawędzi jezdni. Wstępne badanie alkomatem wykazało, że 39-letnia kierująca miała blisko promil alkoholu w organizmie. Kobiecie zatrzymano prawo jazdy.

Kolejny kierowca, który prowadził "na podwójnym" gazie to 42-latek. Mężczyznę zatrzymali do kontroli policjanci z białostockiej "drogówki". Badanie alkomatem wykazało, że 42-letni kierowca iveco miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna również stracił prawo jazdy.

Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.