Nie bądźmy obojętni wobec potrzebujących pomocy - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Nie bądźmy obojętni wobec potrzebujących pomocy

Data publikacji 11.02.2021

Białostoccy policjanci codziennie pomagają osobom, które są narażone na wychłodzenie organizmu. Systematycznie kontrolują miejsca, gdzie przebywają osoby bezdomne, samotne czy nadużywające alkoholu. Sprawdzają również każdą informację o osobie potrzebującej zgłoszoną na numer alarmowy lub zaznaczoną na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Pamiętajmy-jeden telefon może uratować komuś życie!

 

Zima i towarzyszące jej niskie temperatury to wyjątkowo trudny czas dla osób samotnych, bezdomnych, nieporadnych życiowo czy nadużywających alkoholu. W związku z tym białostoccy policjanci w sposób szczególny przez cały ten czas zwracają uwagę na te osoby. Podczas sprawdzania miejsc ich przebywania dzielnicowych z białostockiej "dwójki" kolejny raz wsparli ratownicy z Grupy Ratowniczej "Nadzieja". Osobom bezdomnym oferowana jest pomoc. W zależności od zastanej sytuacji, jest to chociażby przewiezienie do miejsca, w którym jest ciepło, gdzie można zjeść ciepły posiłek czy bezpiecznie spędzić noc.

Apelujemy, by nie pozostawać obojętnym na osoby, które potrzebują pomocy. Pamiętajmy także o samotnych sąsiadach i znajomych. Jeśli widzimy osobę potrzebującą, nie wahajmy się zadzwonić na numer alarmowy i powiadomić o tym funkcjonariuszy. Reagujmy! Nie bądźmy obojętni! Jeden telefon pod numer 112 może uratować życie.

Przypominamy, że o miejscu przebywania osoby bezdomnej możemy powiadomić Policję korzystając z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Miejsce to wskazujemy na mapie wybierając zakładkę "osoba bezdomna wymagająca pomocy". Zagrożenie można nanieść z dowolnego urządzenia posiadającego dostęp do Internetu. Policjanci sprawdzą każdą informację.

  • W pustostanie ratownik stojący tyłem, tuż obok, po lewej stronie stoi policjantka
  • Zimowa aura, w oddali policjantka, tuż za nią ratownik wchodzący do pustostanu
  • Na pierwszym planie ratownik stojący tyłem, tuż obok policjantka, dookoła porozrzucane rzeczy