Czujny sąsiad pomógł zatrzymać złodzieja - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Czujny sąsiad pomógł zatrzymać złodzieja

Data publikacji 18.02.2021

To już kolejny raz, kiedy sąsiedzka czujność pokrzyżowała plany przestępcy. Mężczyzna tuż po wejściu na klatkę schodową, próbował siłą zabrać 50-latce torebkę. Krzyk kobiety usłyszał sąsiad, który bez chwili zastanowienia obezwładnił napastnika. Podejrzany 24-latek usłyszał zarzut usiłowania rozboju. Za to przestępstwo grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek po południu, dyżurny białostockiej komendy otrzymał zgłoszenie o ujęciu mężczyzny, który napadł na kobietę. Do tego zdarzenia doszło na osiedlu Mickiewicza w Białymstoku. Wówczas, do wchodzącej na klatkę schodową 50-latki podbiegł nieznany młody mężczyzna. Napastnik najpierw popchnął kobietę na schody, a następnie próbował wyrwać jej torebkę. 50-latka zaczęła głośno wołać o pomoc. Krzyki usłyszał sąsiad, który natychmiast wybiegł z mieszkania i bez chwili zastanowienia obezwładnił napastnika i powiadomił Policję. Chwilę później 24-latek był już w rękach mundurowych. Mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania rozboju. Za to przestępstwo grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

To już kolejny przykład wzorowej, obywatelskiej postawy, która pokrzyżowała plany przestępcy.

Opis filmu: Pojawia się logo Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku. Policjant kryminalny w cywilnych ubraniach, na ramieniu ma założoną żółtą opaskę z napisem „Policja”. Policjant zakłada zatrzymanemu kajdanki na ręce trzymane z tyłu. Następnie blokuje kajdanki. Dwóch mundurowych wyprowadza zatrzymanego z budynku, schodzą po schodach. Policjant umieszcza zatrzymanego w samochodzie, zapina mu pasy i zamyka drzwi

Pliki do pobrania