KOLEJNI NIEODPOWIEDZIALNI KIEROWCY WYELIMINOWANI Z RUCHU - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

KOLEJNI NIEODPOWIEDZIALNI KIEROWCY WYELIMINOWANI Z RUCHU

Data publikacji 02.04.2021

Policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego 5 nieodpowiedzialnych kierowców. Niechlubnym rekordzistą okazał się 48-letni kierowca saaba, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Po krótkim pościgu okazało się, że miał on blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo 48-latek miał również sądowy zakaz kierowania pojazdami. Mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj, na terenie powiatu białostockiego, policjanci zatrzymali 5 kierowców, którzy prowadzili na "podwójnym gazie". Pierwszy z nich wpadł w ręce policjantów po 9. Policjanci z białostockiej "drogówki" dostali informację, że w Jurowcach jedzie najprawdopodobniej nietrzeźwy kierowca hondy. Mundurowi na jednej z ulic zauważyli opisywany przez zgłaszającego samochód. Kierowcą okazał się 49-latek. Wstępne badanie alkomatem wykazało ponad promil alkoholu w jego organizmie. Kolejny z nietrzeźwych kierowców został zatrzymany na osiedlu Dziesięciny. Policjanci z białostockiego oddziału prewencji zauważyli forda, którego kierowca jechał całą szerokością jezdni. Po zatrzymaniu pojazdu do kontroli okazało się, że 43-latek miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Wczoraj przed 18, na ulicy Pułaskiego doszło do zdarzenia drogowego. Policjanci z białostockiej drogówki ustalili na miejscu, że jeden z uczestników kolizji uciekł z miejsca zdarzenia. Po 2 godzinach do Komisariatu Policji III zgłosił się 33-latek. Mężczyzna przyznał się, że to on spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia. Badanie alkomatem wykazało 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. Kolejny nieodpowiedzialny kierowca to 51-latek. Zgłaszający poinformował mundurowych, że na osiedlu Białostoczek prawdopodobnie nietrzeźwy mężczyzna wjechał w znak drogowy, po czym uciekł. Zgłaszający dodał rysopis mężczyzny. Interweniujący policjanci zauważyli opisywanego mężczyznę kilkaset metrów dalej. Badanie alkomatem 51-latka wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. W trakcie sprawdzania mężczyzny  w policyjnych systemach okazało się, iż ma on cofnięte prawo jazdy za przekroczenie limitu punktów.

Rekordzistą minionej doby okazał się 48-letni kierowca. Wczoraj, po 19, policjanci z białostockiej drogówki na ulicy Wierzbowej zmierzyli prędkość saaba. Kierowca przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o pod 50km/h. Pomimo nadawanych sygnałów świetlnych i dźwiękowych kierowca nie zatrzymał się do kontroli. Po krótkim pościgu 48-latek był już w rękach policjantów. Badanie alkomatem mężczyzny wykazało blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo podczas sprawdzania w policyjnych systemach okazało się, że 48-latek ma sądowy zakaz kierowania pojazdami. Mężczyzna noc spędził w izbie wytrzeźwień. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.