Uwaga kierowcy - zmiana organizacji ruchu w Białymstoku - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Uwaga kierowcy - zmiana organizacji ruchu w Białymstoku

Data publikacji 30.04.2015

Już 4 maja policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku rozpoczną nadzór nad ruchem drogowym w rejonie skrzyżowań ulic Mickiewicza, Legionowej i Pałacowej z Branickiego. Obecność mundurowych w rejonie tych skrzyżowań spowodowana będzie zmianą organizacji ruchu w związku z remontem mostu.

Już 4 maja  policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku rozpoczną nadzór nad ruchem drogowym w rejonie skrzyżowań ulic Mickiewicza, Legionowej i Pałacowej z Branickiego. Obecność mundurowych w rejonie tych skrzyżowań spowodowana będzie zmianą organizacji ruchu w związku z remontem mostu. Kierowcy i piesi  powinni pamiętać, że zgodnie z hierarchią ważności na skrzyżowaniu, to policjant jest najważniejszą osobą na min. Wszyscy kierujący są zobowiązani do wykonywania poleceń wydawanych przez policjanta lub inną osobę uprawnioną do kierowania ruchem. Sygnały dawane przez kierującego ruchem są ważniejsze niż sygnalizacja świetlna, znaki drogowe oraz  tzw. reguła prawej strony.

By ułatwić mieszkańcom komunikację w centrum Białegostoku i umożliwić prowadzenie prac budowlanych przygotowano objazdy:

od ul. Pałacowej w prawo w Al. J. Piłsudskiego i w lewo w ul. J. K. Branickiego

od ul. A. Mickiewicza w ul. Legionową

od ul. Legionowej w lewo w ul. H. Sienkiewicza i w prawo w ul. A. Mickiewicza

od A. J. Piłsudskiego na wprost i w prawo w ul. H. Sienkiewicza

od ul. H. Sienkiewicza na wprost i w lewo w Al. J. Piłsudskiego.

 

Wszyscy uczestnicy ruchu drogowego własnie od 4 maja od godziny 17.00 poruszajacy się w rejonach skrzyzowań objetych zmianami organizacji ruchu powinni zwracać szczególna uwagę na nowe oznakowanie. Wiecej informacji na temat zmian organizacji ruchu w związku z przebudową mostu na ulicy Pałacowej mozna uzyskać pod numerem telefonu 85 879 79 79 (infolinia Urzędu Miejskiego).

Pliki do pobrania