Aktualności

Pobili w lokalu mężczyznę - zostali zatrzymani przez kryminalnych

Data publikacji 29.05.2026

Dzięki skutecznej pracy białostockich kryminalnych dwóch mężczyzn usłyszało zarzuty. Sprawcy w jednym z lokali w mieście pobili mężczyznę. Za te przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

W nocy pod koniec lutego dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie o pobiciu mężczyzny w jednym z lokali w Białymstoku. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że dwóch napastników zaatakowało w lokalu mężczyznę powodując liczne obrażenia ciała. Agresorzy bili swoją ofiarę pięściami i kopali, a na koniec grozili. Jeden z nich uszkodził kabel zasilający monitoring oraz zerwał kamerę. Napastnicy zniszczyli również wyposażenie lokalu. Tłukli szklanki, butelki z alkoholem oraz uszkodzili drzwi wejściowe, po czym uciekli. Zaatakowany mężczyzna trafił do szpitala. Pracujący nad sprawą kryminalni ustalili tożsamość napastników oraz miejsce ich przebywania. 39 i 24-latek nie spodziewali się wizyty policjantów i byli nią kompletnie zaskoczeni. Starszy został zatrzymany na początku kwietnia, natomiast młodszy pod koniec maja. Obaj usłyszeli zarzuty gróźb karalnych oraz pobicia. Dodatkowo młodszy z podejrzanych odpowie jeszcze za zniszczenie mienia w warunkach recydywy. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony