Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Policjanci z białostockiej drogówki z lądu i z powietrza sprawdzali, jak uczestnicy ruchu drogowego zachowują się na przejazdach kolejowych. Mundurowi ujawnili ponad 150 wykroczeń, z czego ponad 60 dotyczyło niestosowania się do znaku STOP. Zatrzymali również kierowcę, który miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Dwóch kierowców przekroczyło dopuszczalną prędkość powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym.
Dodano: 28.05.2025 "Bezpieczny przejazd" pod okiem policjantów z drogówki -
Z okazji "Dnia Dziecka" profilaktyczki z białostockiej komendy odwiedziły dzieci z jednego z Domów Dziecka. Wszystko po to, aby aby sprawić im radość i uczcić wyjątkowe święto. Z tej okazji funkcjonariuszki przygotowały paczki pełne słodyczy, które zostały wręczone małym podopiecznym. Upominki zostały zebrane przez policjantów oraz pracowników białostockiej komendy. Szczególną niespodzianką była wizyta policyjnego misia- Dobromisia, który wzbudził ogromne zainteresowanie i radość wśród dzieci. Atrakcją wydarzenia była również obecność policyjnych czworonogów oraz policjantów na służbowych motocyklach. Nie zabrakło również rozmów na temat bezpieczeństwa. Mundurowi przypomnieli między innymi o tym, jak ważne jest noszenie odblasków oraz jak bezpiecznie poruszać się po drodze.
Dodano: 28.05.2025 Policjanci i pracownicy Policji dzieciom -
W ramach cyklu spotkań, białostoccy policjanci kolejny raz zorganizowali szkolenie dla druhów Ochotniczej Straży Pożarnej. Tym razem w zajęciach udział wzięły jednostki z Łap, Łupianki Starej, Uhowa oraz Łap Dębowiny. W ramach szkolenia strażacy mieli okazję poznać zasady i przećwiczyć sposoby wydawania sygnałów i poleceń odnośnie kierowania ruchem na miejscu zdarzenia. W czasie zajęć druhowie mieli możliwość przećwiczenia różnych scenariuszy, w których mogliby spotkać się z agresywnym zachowaniem osób lub osobami stwarzającymi zagrożenie dla bezpieczeństwa działań ratowniczych, między innymi w czasie zdarzeń drogowych. Pod okiem specjalistów doskonalili również udzielanie pierwszej pomocy na miejscu zdarzenia. Szczególną atrakcją były zajęcia z samoobrony, które przeprowadził Mistrz Świata w karate kyokushin Shihan Piotr Sawicki.
Dodano: 28.05.2025 Szkolenie druhów OSP pod okiem policjantów -
Do 20 lat kary pozbawienia wolności grozi mężczyźnie, którego po niespełna godzinie zatrzymali policjanci po zbrodni, jakiej się dopuścił. Podejrzany o spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu 47-latek decyzją sądu trafił na 3 miesiące do aresztu.
Dodano: 26.05.2025 Grozi mu nawet 20 lat pozbawienia wolności -
Blisko 9 tysięcy złotych straciła 73-latka, która uwierzyła, że pisze do niej syn. Dowiedziała się, że zepsuł się jego telefon. Dostała wiadomość, że potrzebne są pieniądze na opłatę zaległych rachunków. To nie był syn, to był oszust.
Dodano: 26.05.2025 Hej mamo, czy możesz mi pomóc? -
W miniony weekend policjanci z białostockiej drogówki zatrzymali dwóch kierowców, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym. Obaj kierowcy zostali ukarani 1500-złotowymi mandatami.
Dodano: 26.05.2025 Za szybko w zabudowanym -
W ręce policjantów wpadło kolejnych 4 poszukiwanych. Jednym z nich okazał się 43-latek, który został zatrzymany przez mundurowych z białostockiej patrolówki. Mężczyzna za znęcanie się nad osobą najbliższą ma do odbycia karę roku i 5 miesięcy pozbawienia wolności.
Dodano: 23.05.2025 Kolejni poszukiwani zatrzymani przez policjantów -
Do białostockiej komendy dołączył kolejny owczarek holenderski. Wabi się Wiro. Jego opiekunem jest starszy sierżant Natalia Drywulska z białostockiej patrolówki. Policjantka i jej podopieczny obecnie szkolą się w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach.
Dodano: 23.05.2025 Wiro - nowy pies policyjny w białostockiej komendzie -
Każdy z nas w dzieciństwie bawił się w chowanego, w którym radosne: „szukam” z reguły kończyło się odnalezieniem. Niestety, dla niektórych rodzin słowo „szukam” ma zupełnie inny wydźwięk. Taką historię przedstawia spot kampanii społecznej #zaginioneNIEzapomniane, przygotowany z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka Zaginionego. Jej celem jest przypomnienie o dzieciach, które zaginęły wiele lat temu i nigdy nie wróciły do domu. Kampania ta to również wyraz solidarności z rodzinami, które każdego dnia żyją z pytaniem: co się wydarzyło? Jej twórcami są polska Policja oraz Fundacja ITAKA Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych. Patronat honorowy objęła Rzeczniczka Praw Dziecka Monika Horna-Cieślak.
Dodano: 23.05.2025 #zaginioneNIEzapomniane - kampania, która przywraca twarze i pamięć -
W Twoim życiu może zdarzyć się taka sytuacja, kiedy będąc rodzicami w sklepie, na festynie czy w parku stracisz ich z oczu i zgubisz się. Nagle się rozglądasz – i ich nie ma! Postaraj się zachować wtedy spokój! Wystarczy, że zapamiętasz kilka prostych zasad, które pomogą Ci szybko wrócić do rodziców czy opiekunów. Jesteś dzielny i na pewno dasz sobie wtedy radę!
Dodano: 23.05.2025 Co zrobić, gdy się zgubię? – ważne zasady dla najmłodszych – kampania #zaginioneNIEzapomniane