Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Jechali bez kasków - okazało się, że kierowca ma zakaz
10-latek trafił do szpitala, po tym jak razem z 36-letni znajomym rodziny jechał motocyklem. Zarówno kierowca jak i nieletni pasażer jednośladu nie mieli kasków na głowach. Kierowca miał także sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz odpowie za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym i za niestosowanie się do orzeczonego zakazu. Jeśli badania laboratoryjne potwierdzą obecność alkoholu w jego organizmie, odpowie również za kierowanie pojazdem pod jego wpływem. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.
-
Zatrzymani sklepowi złodzieje
Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy ukradli konserwy z osiedlowego sklepu. Jeden ze złodziei był poszukiwany do ustalenia miejsca pobytu. Za kradzież zostali ukarani mandatami.
-
(NIE)trzeźwy poniedziałek
Tylko wczoraj policjanci z białostockiej drogówki skontrolowali trzeźwość blisko 1900 kierowców. 4 z nich wsiadło za kierownicę na „podwójnym gazie”. Jednym z nich był 36-latek, który miał ponad promil alkoholu w organizmie. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.
-
Złodziej styropianu zatrzymany na gorącym uczynku
Na gorącym uczynku policjanci zatrzymali 34-latka, który z budowy próbował ukraść paczki ze styropianem. O całej sytuacji mundurowych powiadomił świadek. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzut usiłowania kradzieży. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.
-
Za szybko na jednej z ulic w Białymstoku
Policjanci z białostockiej drogówki zatrzymali prawo jazdy kierowcy, który przekroczył prędkość o ponad 50 kilometrów na godzinę na ulicy Dywizjonu 303. Stracił prawo jazdy i został ukarany mandatem.
-
Zwolnij - niebezpieczny punkt!
Biuro Ruchu Drogowego KGP wspólnie z firmą Yanosik SA, od 1 czerwca do 30 września 2026 r., prowadzi ogólnopolską akcję informacyjno-edukacyjną pn. „Zwolnij - niebezpieczny punkt!”. Celem działań jest zwiększenie bezpieczeństwa na drogach poprzez ostrzeganie kierowców o miejscach szczególnie niebezpiecznych oraz przypominanie o konieczności dostosowania prędkości do warunków ruchu.
-
Dzień Dziecka w białostockiej komendzie
Dzieci, które przyszły dzisiaj do komendy, nie mogły narzekać na nudę. Wszystko za sprawą białostockich policjantów, którzy zorganizowali najmłodszym liczne atrakcje z okazji Dnia Dziecka.
-
Nietrzeźwy przyjechał na kradzież
41-latek ukradł akumulator do wkrętarki warty 400 złotych. Na kradzież przyjechał nietrzeźwy samochodem. Stracił prawo jazdy. Zgodnie z kodeksem karnym za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.
-
Policjanci zatrzymali dwóch oszustów, którzy oszukali białostocką seniorkę
Policjanci zwalczający przestępstwa przeciwko mieniu zatrzymali w Gdańsku dwóch mężczyzn, którzy na początku maja oszukali 79-letnią białostoczankę. Kobieta wierząc, że jej oszczędności są zagrożone, przekazała w reklamówce 30 tysięcy złotych. 42 i 52-latek usłyszeli zarzut oszustwa. Za to przestępstwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.
-
Pobili w lokalu mężczyznę - zostali zatrzymani przez kryminalnych
Dzięki skutecznej pracy białostockich kryminalnych dwóch mężczyzn usłyszało zarzuty. Sprawcy w jednym z lokali w mieście pobili mężczyznę. Za te przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.