Aktualności

Policjanci zatrzymali 64-latka, który znęcał się nad żoną

Data publikacji 23.06.2026

Policjanci zatrzymali 64-latka podejrzanego o znęcanie się psychiczne i fizyczne nad żoną. Mężczyzna pod wpływem alkoholu wszczynał awantury oraz groził swojej żonie. Decyzją sądu trafił na 2 miesiące do aresztu.

Z prośbą o pomoc do policjantów z białostockiej „dwójki” zwróciła się kobieta. Powiedziała, że mąż jest agresywny, awanturuje się i wyzywa ją. Dodała, że mężczyzna uciekł z mieszkania, gdy dowiedział się, że poszła powiadomić o całej sprawie policjantów. Mundurowi ustalili, że 64-latek znęcał się nad żoną od blisko 4 lat. Wówczas pod wpływem alkoholu wszczynał awantury, podczas których wyzywał i poniżał ją. Niejednokrotnie pobił pięściami i groził, że ją zabije. W dzień zgłoszenia, również pod wpływem alkoholu wszczął awanturę i pobił żonę. Sprawą zajęli się kryminalni z „dwójki”. Ustalili miejsce przebywania agresora. Jak się okazało, pomieszkiwał u swojej rodziny, ale także nieraz jeździł samochodem ze swoim bratem. Mundurowi ustalili, że brat miał stawić się do komisariatu. Przywiózł go 64-latek. Wówczas agresor został zatrzymany. Policjanci wdrożyli procedurę niebieskiej karty. 64-latek usłyszał zarzut znęcania się. Decyzją sądu został aresztowany na 2 miesiące. Za znęcanie się grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony