Na rzecz bezpieczeństwa uczniów białostockich szkół
Rozpoczęła się trzecia edycja projektu, którego pomysłodawcą jest Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku. Działania polegają na wykorzystaniu do pełnienia funkcji tzw. „pana stopka” - osadzonych w systemie otwartym w białostockim zakładzie karnym. Dzisiaj odbyło się szkolenie teoretyczne oraz praktyczne. Wszystko po to, by zwiększyć bezpieczeństwo uczniów w okolicy szkół, w tym zwłaszcza na przejściach dla pieszych.
Pana lub panią potocznie nazywanych "stopkami" możemy spotkać przy przejściach dla pieszych, niedaleko szkół. Odpowiadają oni za bezpieczne przeprowadzanie dzieci przez jezdnię w miejscach, gdzie ruch jest natężony. Działalność „stopek” - to skuteczny sposobów na to, by dzieci przy szkołach czuły się i były bezpieczne. Dzisiaj w białostockim ośrodku ruchu drogowego policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku przeprowadzili szkolenie dla osób, które będą pełniły w Białymstoku taką funkcję. Uczestnicy szkolenia to osadzeni w Zakładzie Karnym w Białymstoku, którzy odbywają karę w systemie otwartym i wyrazili chęć nieodpłatnej pracy w roli „pana stopka”. Szkolenie obejmuje blisko 10-cio godzinny cykl zarówno zajęć teoretycznych jak i praktycznych z zakresu przepisów ruchu drogowego. Jego uczestnicy zdają egzamin uzyskując specjalne zaświadczenie uprawniające do kierowania grupą pieszych. Pomysłodawcą projektu jest Wydział Ruchu Drogowego KMP w Białymstoku, który we współpracy z Zakładem Karnym w Białymstoku oraz Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Białymstoku z powodzeniem współuczestniczy już w trzeciej edycji tego przedsięwzięcia.
* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl