Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

KOLEJNY DZIEŃ WARSZTATÓW KRYMINALISTYCZNYCH

Data publikacji 27.11.2017

Funkcjonariusze ponownie spotkali się z młodzieżą z klas o profilu mundurowym. Tym razem do białostockiej komendy przyjechali uczniowie z Wyższej Szkoły Administracji Publicznej w Białymstoku. Młodzi ludzi, podczas warsztatów z funkcjonariuszem Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku, mieli okazję poznać praktyczne aspekty zabezpieczania śladów kryminalistycznych.

Policjanci z białostockiej prewencji zorganizowali w miniony czwartek, w ramach porozumienia zawartego pomiędzy Komendantem Miejskim Policji w Białymstoku i dyrektorami szkół z klasami o profilu mundurowym, warsztaty dla młodzieży z Liceum Ogólnokształcącego Służb Mundurowych Wyższej Szkoły Administracji Publicznej im. Stanisława Staszica w Białymstoku, dotyczące pracy technika kryminalistyki. Uczniowie zostali zapoznani z pracą policyjnych kryminalistyków, a także mieli możliwość obejrzenia walizki technika w której znajdowały się specjalistyczne narzędzia, niezbędne podczas wykonywania czynności na miejscu zdarzenia. Nie mogło też zabraknąć praktycznego pokazu, podczas którego funkcjonariusz zaprezentował słuchaczom, jak wygląda ściąganie odcisków palców z różnych powierzchni za pomocą proszków daktyloskopijnych, linii papilarnych oraz tworzenie własnych kart odcisków palców, a także analiza linii papilarnych za pomocą lupy.

Tego dnia z uczniami spotkała się także policjantka z Wydziału Prezydialnego, Kadr i Doskonalenia Zawodowego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku, która zachęcała młodych ludzi do wstąpienia w szeregi Policji. Funkcjonariuszka przedstawiła młodzieży strukturę organizacyjną jednostki i omówiła główne zagadnienia, jakimi zajmują się poszczególne wydziały. Policjantka szczegółowo zaprezentowała także zasady i tryb rekrutacji, dla wielu z obecnych bowiem może to być początek drogi do służby i upragnionego munduru.

Powrót na górę strony