Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W TROSCE O BEZPIECZEŃSTWO NA DRODZE

Data publikacji 28.11.2017

Policjanci z pionu drogowego przeprowadzili w ostatnich dniach działania, mające na celu poprawę bezpieczeństwa na białostockich drogach. Mundurowi sprawdzali stan trzeźwości kierowców, a także zwracali szczególną uwagę na wykroczenia popełniane wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego. Niestety nie wszyscy zachowywali się zgodnie z prawem. Jeden z nieodpowiedzialnych kierujących miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Okres jesienno-zimowy, a co za tym idzie niskie temperatury, deszcz, śnieg i wcześnie zapadający zmrok, mają wpływ na bezpieczeństwo na drodze. Jest to czas wzmożonej pracy policjantów ruchu drogowego.

W miniony weekend mundurowi przeprowadzili działania „Alkohol”, mające na celu wyeliminowanie nieodpowiedzialnych kierujących. Łącznie przebadanych zostało około 1300 kierowców. Niestety jeden z nich prowadził auto na „podwójnym gazie”. Od zatrzymanego w minioną niedzielę o godzinie 14.00 w Wasilkowie kierującego fordem, mundurowi z Oddziału Prewencji Policji w Białymstoku wyczuli silną woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że 33-latek miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mieszkaniec gminy Wasilków usłyszał już zarzut, do którego się przyznał. Teraz za jazdę w stanie nietrzeźwości mężczyźnie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj natomiast funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku przeprowadzili działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu”. Piesi są bowiem najbardziej narażeni na poważne obrażenia w wyniku wypadku. Podczas działań policjanci sprawdzali, jak kierowcy samochodów zachowują się w rejonach przejść, oraz czy piesi stosują się do przepisów ruchu drogowego. Niestety nie obyło się bez mandatów. Mundurowi ukarali nimi 37 kierowców oraz 24 niechronionych uczestników ruchu. Policjanci korzystając z okazji przypominali również o noszeniu podnoszących bezpieczeństwo odblasków, nie tylko poza terenem zabudowanym. Mundurowi uzmysławiali kierowcom i pieszym, że noszenie takich elementów sprawia, że piesi są bardziej widoczni na drodze, a przez to bezpieczniejsi.

Powrót na górę strony