Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

NIETRZEŹWY KIEROWCA KOPARKI ZATRZYMANY

Data publikacji 20.12.2017

Dzięki obywatelskiemu zgłoszeniu funkcjonariusze białostockiej drogówki zatrzymali wczoraj nietrzeźwego kierowcę koparki. 43-latek miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Teraz dalszym losem mężczyzny zajmie się sąd.

Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku, wczoraj, przed godziną 13.00, otrzymał informację o prawdopodobnie nietrzeźwym kierowcy koparki. Według zgłoszenia przekazanego przez obywatela, kierujący jechał od miejscowości Ignatki w kierunku Białegostoku całą szerokością jezdni, czym stwarzał niebezpieczeństwo dla innych kierowców. We wskazany rejon natychmiast skierowani zostali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku. Mundurowi na wysokości miejscowości Horodniany zatrzymali do kontroli drogowej opisany pojazd. Od mężczyzny czuć było silną woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości 43-latka wykazało, że miał on blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Mundurowi zatrzymali prawo jazdy nieodpowiedzialnemu kierowcy. Teraz jego dalszym losem zajmie się sąd. Zgodnie z obowiązującymi przepisami 43-latkowi grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci przypominają, że każdy nietrzeźwy kierujący na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia. Mundurowi apelują również do kierowców o rozsądek i odpowiedzialność na drodze.

Powrót na górę strony