Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Piraci drogowi stracili prawa jazdy

Data publikacji 26.01.2018

Mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego tylko wczoraj zatrzymali prawa jazdy dwóm kierowcom za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym. Jeden z piratów drogowych miał na liczniku 156 km/h a drugi 103 km/h. Miejsca te zostały wskazane przez internautów na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Wczoraj policjanci z drogówki zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy przekroczyli dozwolona prędkość w terenie zabudowanym. Obaj wpadli tuż przed 21:00. 31-latek kierujący mercedesem jechał ulica Sosabowskiego, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 70 km/h aż 156 km/h. Natomiast drugi z kierowców, 25-latek, wpadł na ulicy  Piastowskiej, gdzie można jechać z prędkością do 50 km/h. Tym razem kierowca  nissana miał na liczniku 103 km/h. Obaj mężczyźni zostali ukarani 400 złotowymi mandatami karnymi i natychmiast stracili prawa jazdy.

Apelujemy o ostrożną i rozważną jazdę z prędkością dostosowana do przepisów i warunków panujących na drodze. Przypominamy również, że to właśnie nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.

Powrót na górę strony