Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny podejrzany o pobicie w dniu 20 lipca usłyszał zarzut

Data publikacji 17.10.2019

Białostoccy policjanci ustalili tożsamość kolejnej osoby podejrzanej o pobicie 18-latka w dniu 20 lipca w Białymstoku. 22-latek wczoraj usłyszał zarzut. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Tuż po marszu równości w sieci pojawiły się filmiki oraz zdjęcia osób łamiących prawo w związku ze zgromadzeniami 20 lipca 2019 roku w Białymstoku. W Komendzie Miejskiej Policji w Białymstoku została powołana specjalna grupa zajmująca się identyfikacją osób, które dopuściły się przestępstw i wykroczeń w trakcie trwania zgromadzeń. Jednym z najbardziej bulwersujących zdarzeń było pobicie 18-latka w rejonie Placu Niezależnego Zrzeszenia Studentów. Grupa osób podbiegła do jednego z przechodniów, a następnie go pobiła. Do tej sprawy policjanci zatrzymali już dwie osoby. Pracujący nad sprawą kryminalni z białostockiej komendy, ustalili tożsamość kolejnej osoby w związku z tym zdarzeniem. Okazał się nim 22-letni mieszkaniec Białegostoku. Mężczyzna wczoraj został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut pobicia. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Policjanci przypominają, że na stronie internetowej KMP w Białymstoku nadal są dostępne wizerunki osób łamiących prawo 20 lipca w centrum Białegostoku. Do tej pory mundurowi zidentyfikowali 140 osób. Z 131 osobami przeprowadzono już czynności. Policjanci ustalają jeszcze tożsamość 9 osób.

 

Powrót na górę strony