Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowy z wizytą zatrzymał 47-latka

Data publikacji 25.10.2019

Dzielnicowy zatrzymał 47-latka, który znieważył i naruszył nietykalność cielesną policjanta. Mężczyzna zaskoczony wizytą dzielnicowego w związku z procedurą "Niebieskie Karty" odpowie teraz przed sądem.

Wczoraj dzielnicowy z Komisariatu Policji II złożył wizytę jednej z rodzin, która objęta jest procedurą "Niebieskie Karty". Policjant chcąc ustalić sytuację rodzinną podjął rozmowę z mieszkańcami. Niestety... zaskoczony wizytą 47-latek był pod wyraźnym wpływem alkoholu. Z relacji mieszkanców wynikało również, iż w mieszkaniu nadal dochodzi do przemocy. 47-latek wykazując swoje niezadowolenie z wizyty policjanta, naruszył nietykalność funkcjonariusza szarpiąc go za mundur i wyzywał słowami wulgarnymi. Mężczyzna natychmiast został zatrzymany. Za swoje zachowanie odpowie teraz przed sądem.

Pamiętajmy dzielnicowy to policjant tzw. "pierwszego kontaktu", który jest łącznikiem pomiędzy Policją a społeczeństwem. Odwiedza on i prowadzi rozmowy z mieszkańcami ze swojego rejonu. Zajmuje się także problemami przemocy w rodzinie. Jest zobligowany do rozpoznania sytuacji i jej systematycznego monitorowania, a także do udzielania pomocy w trakcie systematycznych wizyt. Dzielnicowy pojawia się w każdej rodzinie objętej procedurą "Niebieskie Karty" sprawdzając czy sytuacja rodzinna i zachowanie osób stosujących przemoc uległo poprawie.

Powrót na górę strony