Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

WŁAMYWACZ ZATRZYMANY NA GORĄCYM UCZYNKU

Białostoccy policjanci zatrzymali mężczyznę, który włamał się do budynku gospodarczego w gminie Zawady. Ze stodoły zniknęły elektronarzędzia na kwotę 1000 złotych. 50-latek został zatrzymany przez mundurowych w trakcie ucieczki z miejsca zdarzenia. Podejrzany usłyszał w sumie trzy zarzuty, w tym zarzut kradzieży oraz dwa zarzuty kradzieży z włamaniem. Wszystkie te przestępstwa zostały popełnione w warunkach recydywy.

W niedzielę, dyżurny białostockiej komendy otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie, który chodzi po posesji w gminie Zawady. Właściciel dodał, że nie ma go w domu, ale całą sytuację widzi na telefonie, w aplikacji kamery. Funkcjonariusze z białostockiej "patrolówki" już po chwili byli na miejscu zdarzenia. Zauważyli tam mężczyznę, który nagle zaczął uciekać. Po kilku minutach 50-latek został zatrzymany przez funkcjonariuszy. Mężczyzna miał przy sobie łom i skradzione elektronarzędzia na łączną kwotę 1000 złotych. W toku dalszych czynności, śledczy ustalili, że 50-latek podobne przestępstwa popełnił również w połowie maja i czerwca. Wówczas, w gminie Tykocin, zostały skradzione elektronarzędzia na łączną kwotę ponad 3 tysięcy złotych. 
 
Mundurowi odzyskali wszystkie skradzione elektronarzędzia. Część z nich trafiła już do właścicieli.
 
Mężczyzna usłyszał ogółem 3 zarzuty, w tym zarzut kradzieży oraz 2 zarzuty kradzieży z włamaniem. Wszystkie te przestępstwa zostały popełnione w warunkach recydywy. Jak podkreślają mundurowi, sprawa jest rozwojowa. Zgodnie z Kodeksem karnym za te przestępstwa grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Opis filmu: Pojawia się logo Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku. Policjant wyprowadza z celi zatrzymanego. Sprawdza go specjalnym urządzeniem, wykonując ruchy wzdłuż ciała. Policjantka zakłada zatrzymanemu kajdanki na ręce trzymane z tyłu. Blokuje kajdanki kluczykiem. Policjantka wyprowadza zatrzymanego z pomieszczenia dla osób zatrzymanych, otwiera drzwi, schodzi po schodach. Policjantka z zatrzymanym idzie dookoła radiowozu. Drugi policjant otwiera drzwi. Policjantka umieszcza zatrzymanego w samochodzie. Policjant zamyka drzwi pojazdu.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 42.31 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony