Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zlikwidowali dziuplę z kradzionymi rowerami

Data publikacji 01.02.2021

Białostoccy policjanci zatrzymali 41-latka podejrzanego o paserstwo. Mężczyzna kupował kradzione rowery, które później sprzedawał w serwisach aukcyjnych. Mundurowi odzyskali łącznie 41 rowerów, a 6 jednośladów już wkrótce trafi do prawowitych właścicieli. Policjanci ustalają skąd pochodzą pozostałe rowery. 41-latek usłyszał już 6 zarzutów paserstwa. Za te przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu białostockiej komendy zatrzymali 41-latka podejrzanego o paserstwo rowerów. 

Wszystko zaczęło się w momencie, gdy jeden z podlaskich policjantów znalazł na portalu aukcyjnym swój skradziony wcześniej rower. Od razu przekazał informację kryminalnym, którzy ustalili, że sprzedający to 41-letni mieszkaniec Białegostoku. W ubiegłą środę, policjanci znając już miejsce pobytu mężczyzny, przystąpili do akcji. Tego samego dnia, przeszukując posesję natrafili na tak zwaną "dziuplę" z kradzionymi rowerami. Mundurowi zabezpieczyli w sumie 41 rowerów, znajdujących się w kilku garażach. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że 6 z nich zostało zarejestrowanych jako kradzione. 41-latek trafił do policyjnego aresztu. W piątek usłyszał 6 zarzutów paserstwa. Za te przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Śledczy podkreślają, że sprawa jest rozwojowa i nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

  • policjant w ubraniu cywilnym z założoną czarną kamizelką z napisem "policja"
  • policyjny technik kryminalistyki pobiera odciski palców od zatrzymanego mężczyzny
  • policjant kryminalny w cywilnych ubraniach który prowadzi zatrzymanego mężczyznę za ramię. Policjant na ramieniu ma żółtą, odblaskowa opaskę z napisem "POLICJA"

Opis filmu: Pojawia się logo z napisem Komenda Miejska Policji w Białymstoku. Policjant w ubraniach cywilnych, z założoną czarną kamizelką z napisem „POLICJA”. Policjant podchodzi do garażu, otwiera drzwi. W garażu ustawione zabezpieczone rowery. Policjant w cywilnych ubraniach z założoną czarną opaską z napisem „POLICJA”. Kryminalny stoi przy 3 rowerach, ogląda jednoślad. Policyjny technik kryminalistyki pobiera odciski palców od zatrzymanego mężczyzny. Obraca jeden palec na skanerze, który miga zielonym światłem. Zmiana palca, a następnie przyłożenie do skanera. Później technik kryminalistyki przykłada całą dłoń. Policjant zakłada zatrzymanemu kajdanki na ręce trzymane z tyłu. Policjant wyprowadza zatrzymanego z budynku i prowadzi przez plac.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 24.36 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony